سازه های مدرن پروژه کلینیک پزشکی قزوین

مکان

قزوین

برند پارچه

Mehler آلمان

نوع پارچه

Pvc-Pvdf-PesFabric

سازه های مدرن ،در بسیاری از مواقع منظور از اجرای سازه های پارچه ای استفاده از سایه ی ایجاد شده توسط آنها نمی باشد. پتانسیل بالا در شکل پذیری این نوع سازه ها این امکان را می دهد که با خلق اشکال ۳ بعدی ایده هنری مهندس معمار به بیننده القاء شود. این نوع از سازه های چادری در میادین، معابر، نمایشگا ها،فضاهای سبز، سردر ها و ورودی شهرها به صورت نمادین استفاده می شوند.

سازه های مدرن که مبتنی برخواص و ویژگی های مصالح نو ظهور می باشند بخش مهمی از کالبد معماری امروز را تشکیل می دهند.

کاربری مناسب سازه های مدرن

سازه های مدرن پیش تنیده به دلایل زیر نسبت به اشکال سازه ای دیگر که اعلب ارزان تر نیز می باشند در اولویت انتخاب قرار دارند:

ظاهر سبک و مدرن

جلوه نمادین

قابلیت نوردهی

ایجاد فضایی زیبا و دلنشین

سازه های مدرن در مقایسه با انواع سازه ها وسیستم های متداول امروزی با یک دوم هزینه تمام شده و یک سوم زمان اجرائی قابل اجرا می باشد.

با استفاده از انعکاس نور در این نوع سازه ها ی مدرن می توان جلوه های زیبایی را ایجاد نمود.

عدم محدودیت در طرح و مکان

مزایایی سازه های مدرن

سازه ای مناسب برای نورپردازی

وزن کم و ایمنی بسیار بالا

دارا بودن نکنیک برتر

استفاده بهینه از مصالح

مقاومت بالا دربرابر زلزله و آتش سوزی

دارای صرفه اقتصادی

عدم انهدام ناگهانی

سادگی و زیبایی منحصر به فرد

انعطاف پذیری  زیاد

   ضوابط نصب سازه های مدرن

علاوه بر تعیین نحوه مناسب چیدمان نوارها به منظور رتار تغییر شکل مناسب و با توجه به معیار ها و ضوابط سازه ای ،توپولوژیکی  و محدودیتهای موجود در تولید (مانند عرض نوار،ضایعات برش و محل درزها)،تقسیم یک سطح پوسته به نوارهای تشکیل دهند آن نیز از محدودیتها و چالشهای  موجود در ارتباط با نصب به شمار می آید.اهمیت بالایی که نوع استفاده شده،الگوهای برش ،شکل سطح و نوع حاشیه بندی لبه ها در مرحله نصب دارند،در حین فرایند کشش به وضوح  قابل روئیت می باشد.این ویژگی ها نحوه فرایند کشش را مشخص خواهد ساخت،زیرا فرایند کشش تاثیر قابل توجهی بر کل هزینه  پروژه داشته و از لحاظ اقتصادی اهمیت بالایی در فرایند نصب خواهد داشت.