سقف متحرک پشت بام کشتیرانی ترنگ

مکان

تهران

برند پارچه

Mehler آلمان

نوع پارچه

Pvc-Pvdf-PesFabric

شرکت کشتیرانی ترنگ دریا یکی از شرکت‌های موفق در امر حمل و نقل دریایی است که درحال ارائه خدمات به مشتریان و تاجران در ارسال و دریافت مرسولات به آسیا و اروپا می‌باشد.  جناب آقای مهندس عیاری درخواست خود را جهت مسقف نمودن فضای پشت‌بام ساختمان کشتیرانی ترنگ واقع در تهران، به شرکت معماری سایبان‌های پارچه‌ای ماهوت اعلام نمودند و همکاری دو شرکت برای اجرای سقف متحرک ماهوت (مدل پیشرو) در پشت‌بام ساختمان کشتیرانی ترنگ آغاز شد.

متراژ در نظر گرفته شده برای اجرای سقف متحرک ماهوت در پشت‌بام ساختمان کشتیرانی ترنگ ۱۴۰ متر بود که در تصاویر نحوه اجرای آن را مشاهده می‌فرمایید. همانطور که در تصاویر قابل مشاهده است، در سقف متحرک ماهوت (مدل پیشرو) از چراغ‌هایی استفاده شد تا در شب نیز کارهایی لازم را داشته باشد.

در سقف متحرک (مدل پیشرو) در ساختمان کشتیرانی ترنگ از پارچه Pvc-Pvdf-Pes استفاده شد که برای سازه‌های اینچنین مورد استفاده قرار می‌گیرد و از دوام و قابلیت کششی مناسبی برخوردار است.

امروزه سقف بیشتر ورزشگاه‌ها و بعضی آمفی‌تئاترها به گونه‌ای طراحی شده که در فصول مختلف و در شرایط جوی خاص، قابلیت باز و بسته شدن را داشته باشد. تطبیق پذیری با شرایط محیطی، کاهش مصرف انرژی، و نیز پاسخگویی مناسب به الزامات عملکردی یک بنا در جهت آسایش کاربران آن، استفاده از سقف‌های متحرک (باز و بسته شونده) را در فضای معماری افزایش داده است.

 

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه مصالح، استفاده از مصالح غشایی و پارچه‌ای به عنوان پوشش و ترکیب برای سقف‌های متحرک بیشتر شده است و شرکت معماری سایبان‌های پارچه‌ای ماهوت تلاش نموده با تولید این پوشش‌ها به دلیل ویژگی‌های ذاتی آن‌ها مثل سبک‌وزن بودن و انعطاف‌پذیری، این نیاز جامعه را برطرف سازد.

 

 

ویژگی‌های سقف‌های متحرک پارچه‌ای ماهوت

سقف‌های متحرک پارچه‌ای ماهوت از جمله سازه‌های غشایی و پارچه‌ای پرکاربردی هستند که امروزه در مساحت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سقف‌ها با قابلیت باز و بسته‌شدن، این امکان را به مشتریان می‌دهند که در هنگام نیاز به مسقف نمودن فضا آن‌ها را گشوده و در زمان عدم نیاز، آنها را جمع نمایند. ویژگی‌های بارز این سقف‌های متحرک را در ادامه مشاهده می‌فرمایید:

 

 • تولید به رنگ دلخواه شما: وجود بیش از هزاران رنگ و تکمیل کننده‌ی متفاوت از قبیل مات، نیمه شفاف، اطلسی و متالیک از جمله ویژگی‌های متفاوت سقف‌های متحرک ماهوت هستند.
 • تنوع در شکل: سقف‌های متحرک ماهوت می‌توانند بسته به نیاز مشتری در اشکال مسطح، منحنی و یا موجدار تولید شوند.
 • بدون انقباض: سقف‌های متحرک ماهوت هرگز ترک نمی‌خورند، رنگشان پوسته نمی‌شود و در برابر انقباض و سوراخ شدگی مقاوم هستند.
 • ضد اشتعال: در ساخت سقف‌های متحرک ماهوت موادی بکار می‌رود که پارچه را ضد اشتعال می‌کند.
 • قابلیت جابجایی: سقف‌های متحرک ماهوت بسته به نیاز، قابلیت باز و بسته شدن به دفعات را دارا بوده و به راحتی از جایی به جای دیگر منتقل می‌شود.
 • قابلیت شستشو: سقف‌های متحرک ماهوت به آسانی و بدون استفاده از مواد شوینده تمیز می‌شوند.
 • سرعت و سهولت: انجام عملیات نصب سقف‌های متحرک ماهوت، سریع و آسان است؛ بدون ایجاد هیچگونه گرد و غبار و یا اختلال در کار روزمره.
 • مقاوم: در سقف‌های متحرک ماهوت به علت تغییرات دمایی و آب و هوایی هیچگونه تغییری در ابعاد ایجاد نمی‌شود.
 • انعطاف‌پذیری: سقف‌های متحرک ماهوت از انعطاف و مقاومت بالایی در برابر ضربات ناگهانی برخوردار هستند.
 • مقاومت دمایی: سقف‌های متحرک ماهوت از ویژگی عدم ذوب، اشتعال و ایجاد گازهای سمی هنگام آتش‌سوزی برخوردارند.
 • نصب آسان: از قابلیت‌های بارز سقف‌های متحرک ماهوت، سهولت نصب و جمع‌آوری در کوتاهترین زمان است.
 • ثبات ظاهر: همچنین این سقف‌ها در دمای محیطیc°۱۰- تا c°۶۰+ به هیچ عنوان تغییر شکل نمی‌دهند.
 • چاپ‌پذیری: سقف‌های متحرک ماهوت قابلیت چاپ هر نوع تصویر و طرح با عدم محدودیت در ابعاد چاپ را دارا هستند.

 

استفاده از سقف‌های متحرک و جمع‌شونده ماهوت، راهکاری بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه برای زیباسازی، بهینه‌سازی و ایمن‌سازی کلیه مکان‌های تفریحی، تجاری، اداری و مسکونی است­.