دانشنامه فنی

سایبان ویلایی و انواع آن

سایبان ویلایی و انواع آن

سایبان ویلایی و انواع آن

بسیاری از افراد دوست دارند از روز‌های آفتابی نهایت بهره را برده و از این نور زیبا و دلنشین لذت ببرند. فرض کنید وارد رستورانی شده‌اید که فضای باز داشته و می‌توانید از این شرایط استفاده کنید. علاوه‌بر رستوران، مکان‌های دیگری همچون: ویلا‌ها، کافه‌ها و… می‌توانند شرایطی را برای مشتریان ایجاد کنند تا در روز‌های آفتابی که هوا خوب است، از فضای باز لذت ببرند.

اما اگر باران ببارد باید چه کاری انجام داد؟ سایبان‌های ویلایی، تنها برای این نیستند که جلوی شدت آفتاب را بگیرند؛ چنین امکاناتی برای روز‌های بارانی هم مناسب‌ا هستند.

چنین شرایطی را می‌توانید برای روف گاردن یا حتی حیاط خانه خود هم فراهم آورید. سایبان ویلایی دارای انواع مختلفی است که باید پیش از خرید آن، جایی که قصد دارید سایبان را نصب کنید هم مورد توجه قرار دهید تا در نهایت بهترین نوع را برگزینید.

اینکه بتوانید در روز‌های گرم، خود را در حیاط خانه‌تان به یک نوشیدنی یا بستنی مهمان کنید یا اینکه بخواهید در روز‌های بارانی در مکانی باز چای بنوشید، می‌تواند برایتان بسیار لذت‌بخش باشد. برای اینکه چنین حس‌هایی را در بهترین حالت ممکن تجربه کنید، بهتر است ابتدا امکانات لازم را فراهم آورید.

در چه مکان هایی می توان چنین امکاناتی را برپا کرد؟

چنانچه قصد دارید اجزای اولیه این وسیله را فراهم آورده و آن را برپا کنید، می‌توانید در هر مکانی که بخواهید، این کار را انجام دهید. بسیاری از مکان‌ها شرایط نصب را دارند، اما ممکن است برخی دیگر چنین شرایطی را نداشته باشند؛ به همین دلیل باید ابتدا زمینه کار را به‌درستی ایجاد کنید.

سایبان ویلایی، اندازه نسبتا بزرگی داشته و انواع مختلفی دارد؛ البته اندازه آن را مکانی که قصد دارید از آن بهره ببرید، مشخص می‌کند. بالکن‌ها، باغ‌ها، ویلا‌ها، حیاط خلوت، تراس و حتی حیاط خانه‌های ویلایی، می‌توانند مکان مناسبی برای برپایی این تجهیزات باشند.

به دلیل اسمی که برای این وسیله در‌نظر گرفته شده، برخی گمان می‌کنند تنها باید از آن‌ها در ویلا‌ها استفاده کرد و تنها محدود به چنین مکان‌هایی هستند. این طرز فکر اشتباه است؛ هر جایی که شرایط برای برپایی آن‌ها فراهم باشد، مکان مناسبی است.

پیش از خرید، باید به انواع آن دقت کنید تا نوع مورد‌نظر را برگزینید. بسیاری از افراد دوست دارند از آفتاب و نور آن استفاده کنند؛ برای همین سایبان ویلایی را در نوع برقی انتخاب می‌کنند تا بتوانند آن را با استفاده از یک کنترل، جمع کنند.

سایبان تا شونده، بازویی یا همان برقی

یکی از بهترین نوع‌های یک سایبان را می‌توان نوع تا‌شونده دانست. این مدل دارای بازو‌هایی است که افراد می‌توانند از طریق همین بازو‌ها، آن‌ها را کنترل کرده و جمع کنند. حرکت بازو‌ها وابسته به موتور الکتریکی است؛ وقتی با کنترلی که در دست دارید، دکمه مورد‌نظر را فشار دهید، بازو‌ها جمع می‌شوند.

این بازو‌ها باید دارای مقاومت بالایی باشند؛ چون پارچه‌ای که برای این مدل استفاده می‌شود، سنگین است. این مدل را می‌توانید در بالکن، ورودی درب، پارکینگ، فضای باز رستوران و کافه و… نصب کنید.

سایبان ویلایی برقی که حالت تا‌شونده دارد را می‌توانید در رنگ و طرح‌های مختلف سفارش دهید. شرکت‌هایی که به تولید این مدل می‌پردازند، از پارچه‌هایی استفاده می‌کنند که کیفیت بالایی داشته باشد؛ چراکه ممکن است این وسیله به مرور زمان و در‌صوت تابش خورشید، خراب شده و استحکام اولیه خود را از‌دست بدهد.

البته این اتفاق تنها با تابش نور آفتاب ایجاد نمی‌شود و ممکن است هر شرایط آب‌و‌هوایی بتواند تهدیدی برای خراب‌شدن این پارچه باشد. علاوه‌بر پارچه با‌کیفیت و مستحکم، بازو‌ها هم باید شرایط مناسبی داشته باشند.

بازو‌های این مدل از سایبان ویلایی باید در برابر رطوبت و شرایط آب‌و‌هوایی گوناگون، از خود مقاومت زیادی نشان دهند. اگر عایقی برای آن‌ها در‌نظر گرفته نشود، اوضاع برای خراب‌شدن‌ آنها فراهم است.

سایبان بادبانی و طرح مدرن آن

اگر به دنبال نوعی هستید که برپایی آن به زمان زیادی نیاز نداشته و در عین حال، کارایی بالایی داشته باشد، بهتر است سایبان بادبانی را تهیه کنید. این مدل حالت مدرن داشته و به سایبان روف گاردن هم معروف است.

چنانچه دارای فضای بازی همانند فضای حیاط خلوت هستید و می‌خواهید از آن بهترین بهره را ببرید، در خرید و تهیه این نوع وقفه ایجاد نکنید. وزن سبک این مدل، باعث شده تا بتوان آن را به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن نصب کرد. نام این محصول از بادبان‌های کشتی الهام گرفته شده است.

سایبان ویلایی بادبانی را می‌توان در دسته محصولات نیمه آماده قرار داد. بهتر است پیش از نصب این مدل، چند ستون بتنی را در زمین جای‌گذاری کنید. البته برخی از مدل‌ها دارای میله‌هایی هستند که می‌توان با استفاده از آن‌ها، پایه‌های سازه را بنا کرد.

پارچه‌ای که برای نوع بادبانی انتخاب می‌شود، انعطاف زیادی دارد. در میان محصولات فضای باز، این مدل دارای حالت مدرن و بسیار جذابی است.

 سایبان آکاردئونی یا مدل جمع شونده

این مدل دارای 2 نوع ثابت و متحرک است که هر‌کدام بنا‌بر مکان مورد‌نظر، استفاده می‌شوند. البته مدل آکاردئونی را می‌توان در دسته مدل‌های برقی قرار داد؛ چراکه به‌صورت الکتریکی کار می‌کند.

با توجه به اینکه این مدل همانند ساز آکاردئون است، این نام را برای آن برگزیدند. اگر قصد دارید در ویلای خود مهمانی بگیرید و این کار را در شب انجام دهید، سایبان ویلایی آکاردئونی مناسب‌ترین نوع برای شما است. با استفاده از این نوع دیگر لازم نیست برای باز یا جمع‌کردن آن وقت زیادی را هدر دهید.

البته سایبان آکاردئونی بیشتر برای افرادی که قصد دارند از خودرو خود در برابر نور آفتاب محافظت کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. با تهیه و خرید این مدل، می‌توانید کافه یا رستوران خود را در فضایی باز و در زیر یک سایبان آکاردئونی باز کنید؛ مطمئن باشید چنین خلاقیتی می‌تواند برای بسیاری از افراد هیجان‌انگیز باشد.

ویژگی باز و بسته‌شدن مدل آکاردئونی به افراد این قابلیت را می‌دهد که در‌صورت عدم نیاز، آن را ببندند؛ در این حالت، فضای زیادی برای سایبان ویلایی اشغال نمی‌شود.

 خرید بهترین سایبان از سازه های پارچه ای و چادری ماهوت

چنانچه دارای فضای باز هستید و نمی‌دانید چگونه از آن بهترین بهره را ببرید، می‌توانید به سازه های پارچه ای و چادری ماهوت سری بزنید و از آن‌ها برای داشتن یک سایبان ویلایی، راهنمایی بگیرید. این شرکت می‌تواند مدل مورد‌نظر شما را با توجه به اندازه‌های مناسب، طراحی کرده و سایبان ویلایی‌تان را در سریع‌ترین زمان، ارسال کند. سازه‌هایی که در این مجموعه طراحی شده و ساخته می‌شوند، دارای کیفیت بسیار مناسبی هستند.

جمع­بندی

شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند از فضای باز بهره برده و برایشان فرقی نمی‌کند که در کدام فصل قرار دارند؟ بسیاری از افرادی ترجیح می‌دهند برخی کار‌های روزانه خود را در محیطی باز انجام داده و از هوای تازه بهره ببرند.

بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌ها از این وضعیت استفاده کرده و محیط کاری خود را در فضای باز دایر کرده‌اند. اینکه وارد کافه یا رستورانی شوید که بخشی از محیط خود را به چنین فضایی اختصاص داده، می‌تواند برایتان لذت‌بخش باشد.

اما اگر تجهیزات و امکانات لازم در چنین مکان‌هایی فراهم نباشد، این شرایط نه‌تنها برایتان لذت‌بخش نیست، بلکه ممکن است باعث آزار‌تان شود. اینکه بخواهید بدون وجود سایبان، چندین ساعت را زیر نور آفتاب بنشینید، ممکن است اذیت شده و بخواهید هرچه زود‌تر آن محیط را ترک کنید.

سایبان ویلایی برای این تولید شده تا افراد بتوانند از آن بهترین استفاده را کرده و در شرایط آفتابی و حتی بارانی از آن بهره ببرند.