اخبار, دانشنامه فنی

برای اولین بار در ایران؛ اکو کمپ توریستی شهداد کرمان

پروژه اکوکمپ توریستی شهداد کرمان توسط شرکت ماهوت

امروزه در سراسر دنیا بازار بوم گردی لوکس  (Glamping) به سرعت در حال گسترش است. تنها چند کمپانی انگشت شمار در دنیا منحصرا چادر های اقامتی را برای این اکو کمپ های خاص مانند اکوکمپ توریستی شهداد کرمان طراحی و تجهیز می نمایند.

برای اولین بار در ایران ؛تولید اکوکمپ های لوکس توریستی :

شرکت سازه های پارچه ای ماهوت مفتخر است که در پروژه ای مشترک با مجموعه هواپیمایی ماهان در کویر شهداد ( اکو کمپ ستاره لوت شهداد کرمان)، در طراحی، ساخت و نصب این چادرهای اقامتی لوکس در کشور پیشگام بوده و این مجموعه را به تعداد ۵۶ چادر اقامتی مجهز نموده است که پس از میزبانی از میهمانان خارجی اکنون اقامت برای عموم امکانپذیر است.

 

این اکوکمپ امکان تجربه اقامت در طبیعت بکر کویر را در چادرهایی با کلیه امکانات رفاهی یک هتل ۵ ستاره برای میهمانان فراهم میکند.
شرکت ماهوت اولین و تنها تولید کننده چادر های اقامتی لوکس برای اکو کمپ ها در خاورمیانه بوده و توانایی طراحی، ساخت و تطبیق این چادرها را برای اقلیم های متفاوت در اقصی نقاط ایران دارد.

شرکت معماری سازه‌های پارچه‌ای و چادری ماهوت از سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را در زمینه . مشاوره، طراحی، تولید و اجرای انواع پروژه‌های معماری با تمرکز بر گسترش دانش، فناوری و فرهنگ استفاده از سازه‌های پارچه‌ای (سازه‌های کششی) آغاز نمود.

از موارد استفاده‌ی سازه‌های پارچه‌ای یا سازه‌های کششی، می‌توان به مسقف کردن انواع محیط‌های روباز می باشد. مانند مکان‌های عمومی و خصوصی، پارک‌ها، سقف ورزشگاه‌ها. زمین‌های ورزشی مانند زمین تنیس و زمین گلف، سقف زمین‌ بازی کودکان، مراکز تجاری و رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها و انواع و اقسام آلاچیق‌ها و سایبان‌های کششی و پارکینگ‌ها، سقف استخرها . همچنین نماهای پارچه‌ای ساختمان‌ها و سایبان‌های باز و بسته شونده (سقف جمع شونده) اشاره کرد.

نمای داخل اکو کمپ توریستی ستاره لوت شهداد

نمای داخل اکو کمپ توریستی ستاره لوت شهداد

اکوکمپ های لوکس توریستی

اکوکمپ های لوکس توریستی – ماهوت

نمای داخل اکو کمپ توریستی ستاره لوت شهداد

نمای داخل اکو کمپ توریستی ستاره لوت شهداد

نوشته های مشابه