سازه چادری پروژه ویلا شخصی چشمه اعلا دماوند

مکان

دماوند

برند پارچه

Mehler آلمان

نوع پارچه

Pvc-Pvdf-PesFabric

سازه چادری(مدل پرتو)سایبانی تک ستون و زیبا که می توان آن را در هر فضایی استفاده نمود.این سایبان با سایه اندازی بسیار خوب جهت استفاده در پارک ها و فضاهای شهری ،ادارات ،همچنین خانه ها و ویلاهای شخصی مناسب است.

سازه های پارچه ای کششی(آلاچیق)

اصولا اولین انتخاب برای ایجاد سایه ای دلنشین جهت استراحت در فضای باز و مکان های تفریحی آلاچیق می باشد. بیشترین کاربرد این نوع از سازه های پارچه ای کششی در منازل مسکونی و پارک ها میباشد.همچنانکه آلاچیق های پارچه ای جای خود را به سرعت در این صنعت باز می کنند، استفاده از روشهای قدیمی مانند سفال، ورقهای کامپوزیت و فلزی به دلیل سنگینی و زمان بر بودن اجرا طرفداران خود را از دست می دهند.

توضیحاتی در رابطه با سازه چادری

روش های فرم یابی سازه چادری

مدل فیزیکی

شکل صحیح برای ایجاد یک سایبان پارچه ای تحت تنش را می توان به سهولت با مدل فیزیکی پیدا کرد.

محاسبات رایانه ای

یک روش دیگر برای فرم یابی تجزیه و تحلیل رایانه ای بوده و در حال حاضر بسیاری از مؤسسات تخصصی طراحی از نرم افزارهایی بهره می گیرند که این نرم افزارها در پاسخ به متغییر های بیان شده در طراحی،اشکال پارچه ای بسیار دقیق و قابل اعتمادی ارائه می دهند.

روش های تر کیبی

بهترین روش استفاده از مدل فیزیکی برای تعیین شکل اولیه و آزمایش چشمی طرح و تحلیل رایانه ای جهت تعیین دقیق شکل نهایی ، واعتبار بخشی به پایداری طرح تحت کلیه شرایط بارگذاری و ایجاد الگوهای برش پارچه می باشد.

تنظیم دقیق شکل حاصل از تئوری

گرچه ممکن است اشکال بدست آمده از روش مدل سازی آزمایشگاهی یا محاسبه رایانه ای به طور مطلوب کلیه  تنش های سازه ای را تحمل نمایند ولی امکان دارد همچنان دلایل عملی وجود داشته باشد که بخواهیم ،شکلی را که بدین ترتیب طراحی شده است،اصلاح نماییم.این دلایل  میتواند شامل موارد زیر باشد:

توزیع بار برف

توزیع آب باران

نمود ظاهری

مشکلات اجرایی